Barierki drogowe U-11a ze szczeblinkami

Barierki szczeblinkowe to jedne z najpopularniejszych rozwiązań stosowanych do wygrodzeń ochronnych jezdni lub chodnika. Barierki chodnikowe U-11a są wykorzystywane w celu zebezpieczenia przed upadkiem z wysokości. 

Bariery U11a (szczeblinkowe)

Bariery drogowe U-11a ze szczeblinkami

Bariery drogowe U-11a (balustrady U-11a) są stosowane w celu zabezpieczenia przed upadkiem z wysokości, jeśli powierzchnia, po której odbywa się ruch pieszych lub rowerzystów, położona jest powyżej 0,5 m od poziomu terenu. O kolorystyce barier decyduje zarządca danej drogi. Bariery drogowe U-11a umieszcza się m.in. na obiektach mostowych, na których dopuszcza się ruch pieszych, przepustach, nasypach, pochylniach, w otoczeniu wejść i wjazdów do podziemia oraz wszelkich innych miejscach, gdzie zachodzi potrzeba ochrony pieszych lub rowerzystów przed upadkiem z wysokości. Bariery U-11a mogą być wypełnione wyłącznie pionowymi szczeblinami o rozstawie nie większym niż 14 cm.

Bariery drogowe U-11a z wypełnieniem szczeblinkowym mogą być stosowane w dowolnej przestrzeni jako bariera ochronna, np. zamiennie za barierę U-12a z poprzeczką lub jako bariera techniczna (np. do zabezpieczania maszyn, hydrantów czy infrastruktury energetycznej).

Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się
Infolinia 91 307 88 20
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl