Zadzwoń do nas:   91 307 88 20  575 998 823  570 998 824 

Zapory drogowe U-20

Zapory drogowe (zapory drogowe typu U-20) to przęsła ochronne stosowane przede wszystkim w przestrzeni drogowej do wytyczania specjalnych ciągów komunikacyjnych czy zabezpieczania miejsc niebezpiecznych bądź czasowo wyłączonych z eksploatacji, np. wykopów czy terenów budowlanych. Pozwalają szybko i łatwo tworzyć skuteczne, stabilne i estetyczne ogrodzenie ostrzegawcze.

 

Zapora drogowa PCV typ U-20 - 200 cm - dwa pasy ostrzegawcze Zapora drogowa PCV typ U-20 - 200 cm - dwa pasy ostrzegawcze
Producent: metalowy24h.pl
Cena: 460,41 zł (netto: 374,32 zł )
szt.
zobacz więcej

Zapory drogowe U-20

Zapory drogowe typu U-20 stosuje się przy pracach prowadzonych w pasie drogowym. Odblaskowość elementów ostrzegawczych powinna być nie mniejsza niż odblaskowość znaków drogowych pionowych zastosowanych na danym odcinku drogi. W okresie od zmroku do świtu elementy odblaskowe powinny być widoczne z odległości co najmniej 150 m przy oświetleniu ich światłami drogowymi. Przy wygrodzeniach wzdłuż jezdni nie dopuszcza się występowania przerw w ciągu zapór.

Zapory drogowe zabezpieczające miejsce robót należy umieszczać na wysokości od 0,9 m do 1,1 m, mierząc od poziomu nawierzchni drogi do górnej krawędzi zapór. W terenie zabudowanym należy zwrócić uwagę, aby zapora drogowa umieszczona bezpośrednio na skrzyżowaniu dróg nie ograniczała kierującym widoczności innych uczestników ruchu. W takich sytuacjach dopuszcza się umieszczanie zapory na wysokości poniżej 0,9 m. Jeżeli zachodzi potrzeba umieszczenia znaku drogowego na zaporze, to dolna krawędź znaku nie może znajdować się poniżej górnej krawędzi zapory.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl