Barierki drogowe U-12a z dwiema poprzeczkami

Barierka chodnikowa U-12a z dwiema poprzeczkami sprawdzi się w miejscach, w których występuje wzmożony ruch pieszych, rowerzystów i samochodów. Stosuje się ją w celu zabezpieczenia i wygrodzenia miejsca dla samochodów i pieszych. Najbardziej popularnym kolorem barier U-12a jest kolor żółty, żółto-biały lub biało-czerwony. W naszej ofercie można znaleźć także inne kolory barier chodnikowych jak niebieski lub czerwony. O kolorze barierki U-12a decyduje Zarządca danej drogi. 

Bariery U12a - 2 poprzeczki

Drogowe ogrodzenia typu U-12 stosuje się w celu ochrony pieszych i oddzielenia ich od jezdni, uniemożliwienia im przekraczania jezdni w miejscach niedozwolonych lub skanalizowania ruchu pieszych. Ogrodzenia mogą być segmentowe lub łańcuchowe. Podgrupą ogrodzeń drogowych typu U-12 są bariery drogowe u-12a (ogrodzenia segmentowe U-12a, bariery chodnikowe U-12a). Występują one w postaci ram z poprzeczkami, prętami, siatkami, przezroczystymi płytami itp.

Wysokość barier drogowych u-12a powinna wynosić od 80 cm do 120 cm (nad gruntem), przy czym mniejszą wysokość należy stosować w miejscach, w których bariery mogą ograniczyć widoczność kierującym pojazdami, np. w obrębie skrzyżowań, przejść dla pieszych itp.

Bariery drogowe U-12a jako ogrodzenia segmentowe można umieszczać np. obok jezdni, w chodnikach, na krawędzi pobocza, na pasie dzielącym jezdnie, na wysepkach przystanków tramwajowych od strony jezdni dla wygrodzenia torowiska. Bariera U-12a sprawdzi się praktycznie w każdym miejscu, gdzie wymagana jest szczególna ochrona pieszych i rowerzystów. 

Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się
Infolinia 91 307 88 20
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl