Zadzwoń do nas:   91 307 88 20  575 998 823

Bariery U12a z poprzeczką

Barierki drogowe U-12a z poprzeczką

Segmentowe zabezpieczenie jezdni i chodnika. Bariery U-12a potocznie nazywane "trzepakami", sprawdzą się w każdym miejscu. W naszej ofercie można znaleźć barierki chodnikowe U12a w różnych wysokościach, długościach, rozmiarach rury i w opcjach do wbetonowania i do przykręcenia. Wykonujemy także barierki drogowe U12a na specjalne zamówienie - przygotowujemy projekty i rysunki techniczne dopasowane do danego miejsca. 

Bariery drogowe U-12a 

Drogowe ogrodzenia typu U-12 stosuje się w celu ochrony pieszych i oddzielenia ich od jezdni, uniemożliwienia im przekraczania jezdni w miejscach niedozwolonych lub skanalizowania ruchu pieszych. Ogrodzenia mogą być segmentowe lub łańcuchowe. Podgrupą ogrodzeń drogowych typu U-12 są bariery drogowe U-12a (ogrodzenia segmentowe U-12a, bariery chodnikowe U-12a) występują w postaci ram z poprzeczkami, prętami, siatkami, przezroczystymi płytami itp. Wysokość barier drogowych u-12a powinna wynosić od 80 cm do 120 cm (nad gruntem), przy czym mniejszą wysokość należy stosować w miejscach, w których bariery mogą ograniczyć widoczność kierującym pojazdami, np. w obrębie skrzyżowań, przejść dla pieszych itp.

Bariery drogowe U-12a jako ogrodzenia segmentowe można umieszczać np. obok jezdni, w chodnikach, na krawędzi pobocza, na pasie dzielącym jezdnie, na wysepkach przystanków tramwajowych od strony jezdni dla wygrodzenia torowiska. Barierka U-12a może być używana na przemian z barierką U-11a - obie pełnią taką samą funkcję i są zgodne z Dziennikiem Ustaw i obowiązującym prawem drogowym.

Barierka chodnikowa U-12a powinna być widoczna, szczególnie jeśli znajduje się przy drodze, na której zauważalny jest wzmożony ruch. Najczęściej używanymi kolorami barierek są biało-czerwone, czarno-żółte lub żółte. W naszym sklepie znajdują się również inne kolory barier U-12a - na specjalne zamówienie wykonamy barierki chodnikowe we wszystkich kolorach dostępnych w palecie RAL. O dostępne kolory i ich dokładne numery warto zapytać naszych doradców telefonicznie. 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl