Zadzwoń do nas:   91 307 88 20  575 998 823  570 998 824 

Bariery chodnikowe / Bariery drogowe

   
 
 

 
 
 
    

 
 
  

Bariery drogowe i barierki chodnikowe

Bariery drogowe są niezbędnym element infrastruktury drogowej. Jako wyposażenie ochronne i ostrzegawcze są także integralną częścią przestrzeni zurbanizowanych. Stosuje się je w celu wyeliminowania lub ograniczenia niebezpieczeństw, na jakie narażony jest pieszy lub rowerzysta korzystający z drogi i obiektów przy niej położonych.Bariery drogowe jako produkty zabezpieczające ruch pieszych i rowerzystów montuje się na wszystkich drogach i w ich obrębie, na większości obiektów leżących w ciągu tych dróg, kładkach dla pieszych, ciągach pieszych oddzielonych od jezdni, przy ścieżkach rowerowych przebiegających przez obiekty inżynierskie itp.

Barierki chodnikowe są stosowane przede wszystkim ze względów bezpieczeństwa w miejscach, gdzie wskazane jest odgrodzenie od siebie obszarów o różnym przeznaczeniu np. chodnika dla pieszych i jezdni czy terenów zielonych i parkingów.

Barierki chodnikowe są wykonane ze stali ocynkowanej. W zależności od rodzaju barierki można wybrać jej wykończenie i kolor. Najczęściej wybieranymi barierkami chodnikowymi są barierki U-12a i bariery U -11a w kolorze żółtym lub biało-czerwone. W naszym sklepie wykonujemy również barierki chodnikowe w innych kolorach jak niebieski czy czerwony. O kolorze barierki ochronnej decyduje Zarządca Drogi, przy której chcemy ją ustawić. 

Bariery chodnikowe dzielą się na: bariery U12a z poprzeczką, bariery U12a z dwoma poprzeczkami, bariery U12a bez poprzeczki, bariery U12a typ olsztyński, bariery szczeblinkowe, bariery łańcuchowe, bariery typ tramwajowy, bariery przeciwbryzgowe (błotochrony), bariery U12a typ siatkowy, bariery niskie trawnikowe, bariery typu ZOM, bariery typu modern (typ wrocławski), bariery ozdobne stalowo-żeliwne.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl