Barierki techniczne / komunikacyjne

Barierki techniczne (barierki ochronne, bariery przemysłowe, barierki magazynowe, bariery BHP, odbojnice przemysłowe) - to uniwersalne i proste w montażu bariery ochronne o ostrzegawczym wyglądzie stosowane przede wszystkim w przestrzeni przemysłowej np. do wyznaczania ciągów komunikacyjnych, do zabezpieczania maszyn, regałów, a także innych elementów infrastruktury produkcyjnej, magazynowej lub logistycznej. Bariery techniczne doskonale sprawdzają się także przy ochronie personelu przed upadkiem z wysokości, np. ramp czy murów oporowych.

Barierki komunikacyjne - to barierki ochronne, które idealnie sprawdzają się do zabezpieczenia magazynu lub hali produkcyjnej. Głównym zastosowaniem barierek magazynowych jest wygradzanie, wyznaczanie i rozgraniczenie ciągów komunikacyjnych. Barierki komunikacyjne są wyprodukowane z najwyższej jakości materiałów. Barierki komunikacyjne z poprzeczką - wytworzone z czarnej stali, która jest poddana obróbce stumieniowo-ściernej. Taka obróbka stali zapewnia wysoką trwałość produktu.

Barierki techniczne / komunikacyjne

Barierki techniczne, bariery BHP, barierki magazynowe, barierki komunikacyjne

W zależności od miejsca posadowienia oraz możliwości montażowych bariery techniczne wykonujemy w wersji do przykręcania - które są zakończone stopami montażowymi z otworami - oraz bariery w wersji do zabetonowania w podłożu. W takim wypadku całkowita wysokość barier jest zwiększana o 40-50 cm. Standardowo wykonujemy odbojnice oraz bariery techniczne z rur stalowych o średnicy 48,3 mm, 60,3 mm, 76,1 mm oraz 114,3 mm. Zawsze jednak istnieje możliwość wykonania odbojnic i barier ochronnych z rur lub profili o innej szerokości.

W naszej ofercie można znaleźć barierki techniczne, które sprawdzą się wewnątrz budynku oraz takie, które są przeznaczone na zewnątrz. Barierkami technicznymi / komunikacyjnymi mogą być także żółte bariery szczeblinkowe

Zgodnie z rozporządzeniem Ministra Pracy i Polityki Socjalnej z dnia 26 wrześnie 1997 roku każda hala magazynowa powinna posiadać dobrze oznakowane ciągi komunikacyjne. 

Ciągi komunikacyjne ułatwiają i zapewniają wymijanie się pojazdów, a także pozwalają na zachowanie bezpiecznej odległości. Każda hala magazynowa wymaga dokładnej analizy i starannego rozplanowania miejsca ciągów komunikacyjnych. Taka organizacja ruchu wewnętrznego zapewnia bezpieczeństwo, ale także pozytywnie wpływa na organizację pracy. 

Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się
Infolinia 91 307 88 20
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl