Odbojnice słupowe 

Odbojnice słupowe są prostymi i funkcjonalnymi elementami ochronnymi. Najczęściej stosowanymi odbojnicami słupowymi są te, które mają ostrzegawczą kolorystykę. Odbojnice słupowe używane są głównie w przestrzeni przemysłowej lub magazynowej. 

Odbojnice słupowe

Odbojnice słupowe, przemysłowe

Odbojnice słupowe (odboje stalowe, odbojnice przemysłowe, odbojnice magazynowe, słupki BHP) - to proste i funkcjonalne elementy ochronne w ostrzegawczej kolorystyce stosowane głównie w przestrzeni przemysłowej lub w jej bezpośrednim otoczeniu, np. do wyznaczania specjalnych ciągów komunikacyjnych, do zabezpieczania maszyn, regałów, do ochrony bram, wjazdów, drabin dostępowych, gniazd zaworowych, a także innych elementów infrastruktury produkcyjnej, magazynowej lub logistycznej, które wymagają specjalnej ochrony.

Najczęściej odbojnice słupowe są malowane na ostrzegawczy żółty kolor oraz dodatkowo oklejane pasami z czarnej folii odblaskowej. Można też stosować odbojnice przemysłowe bez czarnych pasów lub bez malowania i oklejania. Mają one wówczas "naturalną" metaliczną barwę, która jest uzyskiwana w wyniku cynkowania ogniowego, które skutecznie zabezpiecza odbojnice przed korozją.

W zależności od miejsca posadowienia oraz możliwości montażowych odbojnice słupowe - podobnie jak bariery techniczne oraz inne typy odbojnic przemysłowych - wykonujemy w wersji do przykręcania - które są zakończone stopami montażowymi z otworami - oraz w wersji do zabetonowania w podłożu. W takim wypadku całkowita wysokość odbojnic jest zwiększana o część "fundamentową" - czyli o 40-50 cm.

Standardowo wykonujemy odbojnice oraz bariery techniczne z rur stalowych o średnicy 48,3 mm, 60,3 mm, 76,1 mm, 114,3 mm oraz 159 mm. W zależności od wielkości odbojnice przemysłowe mają inną cenę. Zawsze jednak istnieje możliwość wykonania odbojnic i barier ochronnych z rur lub profili innych niż w podstawowej ofercie. 

Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się
Infolinia 91 307 88 20
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl